KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 16259325
nr 1625 9325
Lennart Rosensohn
(1918-1994), Sverige
Färgetsning, Signerad, numrerad 9/95. Bildmått: 59x49 cm, yttermått inklusive ram: 79x60 cm
Lennart Rosensohn, född 1918 i Malmö, död 1994, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 3 juni 2024
kl 20:08:00
Lennart Rosensohn
Läs mer om Lennart Rosensohn